نام شرکت: صنایع الکترونیک فاران
مدیر عامل: حمید رضا ادیبی
نوع شرکت: سهامی خاص
تاریخ ثبت: ۱٣٦٨-٠٧-۲٨ صندوق پستی: ۱٦۵٧۱٦٧۱٣۵
تلفن: تلفن : (۱٠ خط) (٠۲۱) ٧٦۲۵٠٨۱٨ پست الکترونیک: adv@farancorp.com
فکس: (٠۲۱) ٧٦۲۵٠٨۲٨ وب سایت: www.farancorp.com
آدرس: تهران – اتوبان شهید بابایی - آزاد راه تهران پردیس - پارک فناوری پردیس – خیابان نوآوری ۲٠ – ساختمان فاران
معرفی شرکت پروژه های اجرا شده پروژه های در حال اجرا

شرح فعالیت

شرکت صنایع الکترونیک فاران در سال 1368 با هدف فعالیت در زمینه تولید تجهیزات الکترونیکی، مخابراتی و کامپیوتری تأسیس گردید. نام فاران برگرفته از نام عبری کوه جبل النور است که حضرت محمد(ص) در آنجا به رسالت مبعوث شدند ( برگرفته از متن دعای سمات).
شرکت صنایع الکترونیک فاران تولید و توزیع انواع یوپی‏ اس و باتری و تجهیزات دیگری از جمله استابلایزر، اینورتر و روشنایی ال.ای.دی و همچنین فعالیت گسترده ای در زمینه انرژهای نو می باشد که در راستای انتقال دانش فنی و تکنولوژی به داخل کشور و نیز تولید تجهیزاتی با کیفیت بهتر و قیمت مناسب تر، نسبت به عقد قراردادهای تولید مشترک با چندین کمپانی معتبر اروپایی و آسیایی نیز اقدام نموده است. اکنون این شرکت با افتتاح خط توسعه تولید باتری در سال 1388 با حضور معاون وزارت صنایع و معادن، جناب آقای برزگری و گسترش کارخانه به فضای کلی بالغ بر 8900 متر مربع در استان کرمانشاه، و دفتر مرکزی به فضای کلی بالغ بر 1800 متر مربع در استان تهران شهرک فناوری پردیس و دفتر فروش در استان تهران خیابان قائم مقام به فضای بالغ بر 340 متر مربع با بهره گیری از 100 پرسنل متخصص و فنی در حال فعالیت می باشد و محصولات خود را از طریق بیش از 50 نمایندگی در سراسر ایران ارائه می نماید.

شایان ذکر است که این شرکت از سال 1383فعالیت خود را در زمینه بهره گیری از انرژی خورشیدی در مراحل طراحی، تهیه، نصب و راه اندازی و بهره برداری آغاز نموده است. شرکت فاران با برخورداری از تجهیزات و دستگاههای اروپایی و ژاپنی با کیفیت مناسب تولید و راندمان بالا توانسته است به یکی از مطرح ترین شرکتهای فعال در این زمینه تبدیل گردد. و تاکنون در بیش از ١٥ شهر و 50 پروژه¬ سولار را با موفقیت اجرا کرده است. امروز فاران با بیش از 26 سال تجربه کاری پرارزش، گامهای بسیار موثری را در پیشبرد و ارتقا کمی و کیفی سطح محصولات و ارائه خدمات، با هدف ایجاد بالاترین سطح رضایت مشتریان برداشته است
در راستای دستیابی به اهداف تدوین شده، شعار سازمانی فاران " ...sustain it " یا "تداوم ببخش..." به معنای اینکه تمام محصولات و خدمات شرکت باعث تداوم بخشیدن به طول عمر و زمان استفاده از دستگاهای برقی و الکترونیکی تان می شود تا شما مشتریان عزیز فاران با آرامش،امنیت و لذت بیشتری از کار با دنیای الکترونیک بهره بگیرید، پس شما مشتری عزیز بخواهید که تداوم ببخشید ... هدف اصلی فاران برای ارائه به مشتری تداوم بخشیدن به لذت و آرامش در زندگی شما می باشد،(در محل کار،در شهر و در خانه).که در پنج گروه کلی محصولات قرار دارد : 1. UPS )محافظت و ذخیره کردن برق( 2. Battery (ذخیره کردن برق) 3. Stabilizer (محافظت کردن) 4. Renewable Energy (ساختن و بهینه کردن برق) ) LED Lighting .5 بهینه کردن مصرف برق )
(فاران همیشه روشن ! : تداوم ببخش ... ) تداوم ببخش به : انرژی، برق، زمان استفاده، طول عمر، پس انداز، بازدهی کار، محافظت ، آرامش، امنیت، لذت، کار با دنیای برق و الکترونیک
FARAN Always On! : Sustain it …
Sustain your: Energy. Power. Electronics, Protection, Solace, Joy, life time & Use time
Saving your money, Safety, Work Efficiency.
نوع وحجم تولید و خدمات
تولید کننده انواع 1یو پی اس های لاین اینتراکتیو – آنلاین- آلاین فرکانس پایین – آنلاین سه فاز، 2باتری های سیلد لید اسید 12 ولتی جنرال و فرانت ترمینال و باتری های 2 ولتی،3 استابیلایزر ،4 انواع اینورتر،5 شارژر،6 انواع پنل خورشیدی،7 توربین بادی ،8 استرکچر و ترکر سیستم خورشیدی و تمامی تجهیزات سیستم خورشیدی،9 روشنایی ال.ای.دی . خدمات شرکت : ارائه خدمات و سرویس مناسب و سریع برای مشتریان با بیش از 50 نمایندگی در سراسر کشور ، خدمات گارانتی طلایی فاران: 18 ماه گارانتی محصولات 5 سال خدمات پس از فروش،پشتوانه تکنیکی و تأمین قطعات یدکی،برگزاری دوره های آموزشی،ارائه فرم نظر‏خواهی از مشتریان جهت بررسی عملکرد نیروهای فاران جهت ارتقا کیفیت پشتیبانی محصولات تولیدی،ارائه سرویس‏های دوره‏ای. حجم تولید 120،000 دستگاه

افتتاح واحد پردیس صنایع الکترونیک فاران
دفتر مرکزی صنایع الکترونیک فاران در محل پارک علم و فناوری پردیس با 1800 مترمربع زیربنا در چهار طبقه بوده و شامل واحدهای مدیریت عامل، منابع انسانی،روابط عمومی و تبلیغات, مدیریت برند، مالی و حسابداری،سالن همایش و آموزش و خصوصا توسعه ی واحد های پشتیبانی فنی (خدمات پس از فروش) واحد تحقیق و توسعه و واحد انبار می باشد.
این ساختمان با هدف بهینه سازی مصرف انرژی با استفاده از سیستم‌های ذیل بنا شده است 1.سیستم مدیریت ساختمان BMS (building management system). این سیستم‌ها ضمن کنترل بخش‌های مختلف ساختمان و ایجاد شرایط محیطی مناسب با ارائه سرویس‌های هم‌زمان, سبب بهینه سازی مصرف انرژی, سطح کارایی و بهره وری سیستم‌ها و امکانات موجود در ساختمان می شود. کنترل و دسترسی به سیستم با استفاده از نرم افزارهای مربوطه از هر نقطه در داخل ساختمان و خارج از آن (از طریق اینترنت) مقدور می باشد. 2.تجهیزات روشنایی فوق کم مصرف LED panel و LED Lamp استفاده شده است. که منجر به 75% صرفه جویی انرژی نسبت به لامپ کم مصرف CFL شده است. هم چنین طول عمر این تجهیزات بالای 50 هزار ساعت می باشد. 3.به منظور تولید برق بدون مصرف سوخت و حمایت از انرژی سبز و سازگاری با محیط زیست, صنایع الکترونیک فاران 30کیلووات نیروگاه خورشیدی متصل به شبکه برق سراسری به همراه تجهیزات مانیتورینگ جهت اجرا در دست اقدام دارد که 15 کیلو وات آن به بهره برداری رسیده. تصاویر شمای سه بعدی ساختمان و سیستم خورشیدی در زیر آمده است. 4.همچنین به دلیل قطعی مکرر برق ، از پو پی اس سه فاز 80 کیلو وات فاران به عنوان منبع تغذیه و محافظت از کل سیستم برقی ساختمان استفاده شده است.

افتخارات و استانداردها: گواهی عضویت رسمی انجمن تولیدکنندگان یو پی اس، گواهی عضویت انجمن تخصصی مرکز تحقیق وتوسعه،گواهی تایید صلاحیت آزمایشگاه همکار و آزمایشگاه های آزمون و کالیبراسیون، گواهینامه ثبت نام مودئیان مالیاتی، واحد منتخب تحقیق و توسعه استان در سال 93 ،غرفه برتر نمایشگاه دستاورد های پژوهش و فناوری در سال 93، واحد نمونه صنعتی استان کرمانشاه در سال 88 - 89 و 90 ، کارفرمای نمونه استان کرمانشاه، عضو انجمن صنایع خورشیدی ایران، عضو انجمن انرژی خورشیدی ایران، عضو سندیکا صنعت برق ایران و سندیکای صنعت مخابرات،عضو انجمن مهندیسن برق و الکترونیک، عضو انجمن صنفی تولید کننده گان تجهیزات پزشکی-دندانپزشکی و آزمایشگاهی،عضو پارک فناوری پردیس،عضو شرکتهای دانش بنیان،تندیس برترین های رهبران صنعت تجارت و توسعه ملی،تندیس بین المللی نامدارن صنعت وتجارت ایران،تندیس برترین های صنعت ساختمان،تندیس برترین های انرژی و تکنولوژی،تندیس منتخبین صنعت و معدن،لوح عضویت در انجمن مدیریت پروژه های ایران،لوح تقدیر بزرگان انرژی، گواهی عضویت اتحادیه صادر کنندگان خدمات فنی و مهندسی و صنایع انرژی در ایران، لوح تقدرنامه حضور در نمایشگاه اختصاصی ایران در سلیمانیه عراق و مصر و لبنان، تندیس برترین های انفورماتیک ایران،تندیس ویژه حفاظت از محیط زیست.گواهینامه بین المللی ISO 9001: 2008 تولید یو پی اس، باتری، اینورتر، شارژر و سولار پنل و روشنایی ال.ای.دی، گواهینامه تایید صلاحیت آزمایشگاه همکار از اداره کل استاندارد و تحقیقات صنعتی،شرکت دانش بنیان و عضو واحد های فناور پارک علم و فناوری پردیس(معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری)، دارای پروانه تحقیق و توسعه از وزارت صنایع ،پروانه بهره برداری از وزارت صنایع و معادن در زمینه تولید باتری و یو پی اس، دارای مجوز رسمی از شواری عالی انفورماتیک کشور (معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری) تفاهم نامه همکاری مشترک با دانشگاه تهران .حضور در بیش از 50 نمایشگاه بین المللی، دارای تاییده کیفیت محصول از شرکت ارتباطات سیار (همراه اول)، شرکت مخابرات زیر ساخت ،شرکت خدمات،ارتباطی ایرانسل ،شرکت مخابرات استان تهران،شرکت مپنا گروپ، هوواوی، شرکت ملی نفت ایران، شرکت نفت پارس، شرکت نفت و گاز کرمانشاه، سازمان بازرسی قم، پژوهش توسعه ناجی، شرکت صبا سدید نیرو بانکها و موسسات مالی،دانشگاه ها و مراکز آموزشی،بیمارستانها و مراکز بهداشتی،سازمانها و نهادهای دولتی، عضو وندورلیست گروه مپنا و شرکت های خصوصی دیگر ..
شرح کوتاهی از خدمات قابل ارائه توسط شرکت فاران •تولید کننده و تامین کننده انواع یوپی اس های سینوسی On-Line و Line-Interactive از توان VA500 الی KVA 800 با آخرین تکنولوژی روز دنیا •نمایندگی انحصاری فروش و خدمات پس از فروش یو پی اس هایSiel ایتالیا •نمایندگی انحصاری فروش و خدمات پس از فروش یو پی اس های AEG آلمان •نمایندگی انحصاری باتری های سیلد اسید از شرکت B.B ژاپن در ایران •نمایندگی انحصاری باتری های سیلد اسید از شرکت Faam ایتالیا در ایران •تولید کننده باتری سیلد اسید در آمپراژ مختلف با نام فاران •فروش باتریهای کره ای در ایران با یک سال گارانتی •اینورتر با توانهای مختلف از 100 وات تا 8000 وات جهت مصارف مراکز مخابراتی و تلفن سیار ، سه فاز و تکفاز از شرکت سوئیسی Studer •اینورتر با توانهای مختلف از 200 وات تا 3000 وات جهت مصارف مراکز مخابراتی و تلفن سیار ، تکفاز از شرکت تایوانی Cotek •شارژرهایSwitching Mode Rectifier مخابراتی از شرکت آلمانی Steca در توانهای ولتاژ کار مختلف 48-24-12 ولت و 5 آمپر الی 50 آمپر •شارژرهایSwitching Mode Rectifier مخابراتی Faran در توانهای ولتاژ کار مختلف 48-24-12 ولت و 5 آمپر الی 50 آمپر •فعالیت در زمینه تجهیزات خورشیدی از مرحله طراحی، تهیه، نصب و راه اندازی، آموزش تا بهره برداری •نمایندگی رسمی شرکت SMA آلمان در خصوص ارائه کلیه محصولات (اینورتر، شارژر و ...) •نمایندگی رسمی شرکت Steca آلمان در خصوص ارائه کلیه محصولات (شارژر، اینورتر، سیستم¬های ثبت کننده جریان و...) •نمایندگی رسمی از سه شرکت مطرح Hanwha solar one و JA Solar و Lorentz آلمان در زمینه پنل های خورشیدی و تجهیزات خورشیدی •نمایندگی رسمی شرکت Studer سویس در خصوص ارائه کلیه محصولات (اینورتر، شارژر و ...) •تجهیزات جانبی تجهیزات خورشیدی شامل اینورتر ، شارژ کنترلر و .... •فعالیت در زمینه روشنایی LED و تامین کننده LED Panel های کره ای با تایید دانشگاه تهران و روشنایی معابر

مشخصات مدیران:

نام سمت مدیریتی مدرک تحصیلی مقطع تحصیلی کشور محل تحصیل
حمیدرضا ادیبی مدیر عامل برق الکترونیک لیسانس ایران

تخصص های خورشیدی:

تخصص اولویت فعالیت توضیحات
احداث نیروگاه ها احداث بیش از 50 پروژه خورشیدی به صورت ON GRID , OFF GRID در سراسر کشور

تخصص های فنی:

تخصص اولویت توضیحات
تولید قطعات و تجهیزات

شرکا و سهامداران:

نام

رتبه اخذ شده از سازمان مدیریت:

رشته رتبه اخذ شده سال اخذ
برق

گواهینامه های داخلی و بین المللی:

عنوان
گواهینامه تایید صلاحیت آزمایشگاه همکار اداره استاندارد
گواهینامه مجوز فناوری از بزرگترین پارک فناوری کشور
گواهینامه واحدمنتخب تحقیق و توسعه در سال 93
گواهی عضویت انجمن صنایع خورشیدی ایران
گواهینامه ایزو 9001
گواهی عضویت انجمن صنفی تولید کنندگان یوپی اس
گواهی عضویت سندیکا صنعت برق
گواهی عضویت سندیکا مخابرات ایران
گواهینامه عضویت انجمن تولید کنندگان تجهیزات پزشکی
گواهینامه ثبت نام مودیان مالیاتی
انجمن صنایع خورشیدی ایران
انجمن علمی انرژی خورشیدی
عضو انجمن کانون هماهنگی کاربرد سلولهای خورشیدی ایران

عضویت در انجمن ها:

عنوان
سندیکای صنعت برق
انجمن صنفی سازندگان یوپی اس
انجمن صنایع خورشیدی ایران
انجمن علمی انرژی خورشیدی
انجمن مهندسین برق و الکترونیک ایران
عضو انجمن کانون هماهنگی کاربرد سلولهای خورشیدی ایران
گواهینامه تایید صلاحیت آزمایشگاه همکار اداره استاندارد
گواهینامه سندیکا مخابرات ایران

تقدیرنامه ها:

عنوان
واحد نمونه صنعتی سال 88
واحد نمونه صنعتی سال 89
کارفرمای نمونه سال 90
تندیس برترینهای صنعت ساختمان
تندیس حمایت از محیط زیست
تندیس حمایت از حقوق مصرف کنندگان
تندیس منتخب صنعت و معدن کرمانشاه
تندیس برترینهای انرژی و تکنولوژی هزاره سوم
تندیس برترینهای صنعت ساختمان
تندیس بین المللی نامداران صنعت و تجارت ایران